Haber

Kemer Belediyesi atık ilaçları topluyor

Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Kemer’deki Aile Sıhhat merkezlerine yerleştirilen atık ilaç kutularındaki tarihi geçmiş ilaçları toplayarak etrafa ziyan vermeyecek halde bertaraf ediyor.

Çevre konusunda farkındalık yaratmaya devam eden Kemer Belediyesi, “Sıfır Atık Yönetmeliği” kapsamında tarihi geçmiş yahut çeşitli nedenlerle kullanılamayacak hale gelen ilaçlar konusunda titiz bir çalışma yürütüyor.

Aile Sıhhati Merkezleri’ne yerleştirilen atık ilaç kutularında biriken atık ilaçları toplayan belediye grupları, toplanan ilaçları etrafa ve insan sıhhatine ziyan vermeyecek formda bertaraf ediyor.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, tarihi geçmiş yahut kullanılmayan ilaçların çöpe değil atık ilaç kutularına atılmasıyla etraf kirliliğinin önüne geçilebileceğini söyledi.

Kemer Belediyesi olarak “Sıfır Atık Yönetmeliği” ile ilgili her mevzuya itina gösterdiklerine dikkat çeken Belediye Lideri Topaloğlu, “Atık idaresi ve geri dönüşüm günümüzde büyük kıymet taşıyor. Atıkların farklı toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması çok değerli. İlçemizde bulunan 8 Aile Sıhhati Merkezine İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz tarafından bırakılan atık ilaç kutuları, vatandaşlarımızın kullanmadığı ya da tarihi geçmiş olan ilaçların farklı toplanmasını sağlamaktadır. Kemer’de yaşayan vatandaşlarımızdan tarihi geçmiş ilaçları en yakın Aile Sıhhati Merkezinde yahut Arslanbucak mahallemizde yer alan atık ilaç kutularına bırakmalarını rica ediyoruz. Bu ilaçlar periyodik olarak toplanarak mevzuata uygun halde lisanslı firmalar tarafından bertaraf edilmektedir. Biz geleceğe daha pak ve yaşanabilir bir Kemer bırakmak için her mevzuda değerli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu