Haber

Aşkın en doğal hali KO-MEK’te

KOCAELİ (İGFA) – Alınan her ikram değerlidir ancak bazı ikramlar o günü unutulmaz kılar ve ömür boyu hatırlanır. El yapımı doğal ürünlerin son dönemde popüler hale gelmesi onları ikramlar arasında daha da değerli hale getirdi. Hediyenin doğal ve kendi elinizden benzersiz olması, alıcının kendisini daha da değerli hissetmesini sağlar. Sevdiklerinize kendi ellerinizle kolay ama değerli ikramlar hazırlayabilmeniz için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) tam size göre.

HEDİYENİZİ TASARLAYIN VE YAPIN

El yapımı örgülerden filografiye, oyuncak bebeklerden amigurumi’ye, hatta kendi ellerinizle yapacağınız leziz çikolata ve tatlılara kadar pek çok eser KO-MEK kurslarında titizlikle hazırlanıyor. Köseköy KO-MEK kurs merkezinde Butik Çikolata Kursu’nda eğitim alan kursiyerler, üzerinde “Seni seviyorum” yazan pinata ve çikolatalar hazırladı. El emeği ve doğallıkla hazırlanan çikolatalar aşkın en tatlı hali olarak sevdikleriyle buluştu. Birbirinden eşsiz ve doğal sanat eserlerini ikram olarak paketleyen kursiyerler, sevdiklerine hoş bir sürpriz hazırladı.

EL YAPIMI TERCİH EDİLİR

Kursiyer Aysun Aşık, 3 yıldır KO-MEK kurslarına geldiğini belirterek, “Burada butik pasta yapımını öğreniyoruz. Benim için en iyi şeyler el yapımı hediyelerdir. “Çünkü bunu yapan kişi emek vermiş, doğal olarak buna kendi sevgisini de katmış sanırım” dedi. Bir diğer kursiyer Şüheda Akça ise şunları söyledi: “Butik çikolataları el emeğiyle yaptık. “Parayla alınan ürünlerden ziyade, el emeği ve zaman harcanan ürünler daha değerlidir” dedi. Son olarak konuşan stajyer Tuba Tezel, “Eşime pinata çikolatası ve butik çikolatayı kendi ellerimle hazırladım” diyerek, eşinin elleriyle hazırladığı çalışmaları ve hediyeleri daha çok beğendiğini belirtti.

KAYIT İÇİN

KO-MEK’te 379 farklı branşta eğitim almak ve istediğiniz branşta eğitim almak için www.komek.org adresinden kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu