Haber

Yine Tesadüf mü? Valilikten CHP Saldırısına İlişkin Açıklama

İstanbul Valiliği, CHP İstanbul İl Binası önünde duyulan silah sesine ilişkin açıklama yaptı. Valilik, İstanbul’dan Edirne’ye gitmekte olan bir araçtan ateş açıldığını bildirdi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi ?

‘Bugün saat 04.00 sıralarında Sarıyer İlçemizde bulunan CHP İl Başkanlığı Binasında görevli bir polis memuru 112 Acil Çağrı Merkezi’ne TEM Otoyolu’ndan silah sesi duyulduğu bilgisini verdi.

Olay yerine sevk edilen güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan incelemelerde ve bina güvenlik görevlileri ile yapılan görüşmelerde;

Tem Otoyolu Edirne yönünden 5-6 el silah sesi duydukları belirtilirken, il başkanlık binası ve çevresinde yapılan incelemelerde rastgele bir olumsuzluğun olmadığı anlaşıldı.

Edinilen kamera görüntülerinde, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan TEM Otoyolu Edirne istikametine giden karayolunun 2. şeridinde seyir halindeki bir araçtan havaya ateş açıldığı belirlendi. Çalışmalar sırasında yol kenarında 9 mm çapında 2 adet kovan bulundu. Konuyla ilgili başlatılan soruşturmalar devam ediyor.’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı. Kaftancıoğlu, 6-7 el ateş edildiğini, ilk belirlemelere göre binaya mermi isabet etmediğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu