Haber

Yağlı güreşte VAR sistemi Muratpaşa ile başlıyor

ANTALYA (İGFA) –Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek yağlı güreş müsabakaları, 30 Nisan Pazar günü Konuksever Özel Meydanı’nda yapılacak.

Tüm branşlarda bin 500 pehlivan güreşçinin katılmasının beklendiği güreşte, aralarında Orhan Okulu, ‘Sarı Fırtına’ İsmail Balaban, Ali Gürbüz Tanju Gemici, Ertuğrul Dağdeviren, Fatih Atlı, Serhat Gökmen’in de bulunduğu 54 başpehlivan kollarını bağlayacak. güreşin ortası.

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin 16 kişilik davul-zurna takımı özel meydanda olacak, güreşler saat 08.00’de alt boylarda başlayacak. Başpehlivanlar saat 12:00’de kollarını bağlayacak. 1 ton yağın kullanılacağı güreşlerde 10 bin kişiye yemek verilecek. Karşılama Özel Meydan’a gelemeyen güreşseverler için 5. Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreş Güreşleri, Kanal V, Kanal 15, Koza TV, Başkan TV ve World Türk ekranlarından canlı yayınlanacak.

Türkiye Klasik Güreş Federasyonu (TGGF) Lideri İbrahim Türkiş, TGGF bünyesinde 20-21 Mayıs tarihlerinde başlayacak Yağlı Güreş Türkiye Ligi’nde uygulanacak VAR sisteminin ilk kez Muratpaşa’da uygulanacağını duyurdu.

Başkan Türkiş, “Yağlı Güreş Ligi’nde puanlama esası söz konusu olduğu için derecelerin önemi bir kat daha arttı. Derecelendirmelerin ve puanlamanın artan değeri, aktif bir hakem performansını bir zorunluluk haline getirmektedir. Bunun için etkili bir VAR sistemi oluşturmaya karar verdik. Ve ligde VAR sistemini uygulamadan önce 5. Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşlerinde ilk olarak başlayacağız. Muratpaşa güreşiyle VAR sistemini devreye sokacağız. Bu bizim için hem bir sınav hem de bir başlangıç ​​olacak” dedi.

buharkenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu