Haber

Turgutlu Belediyesi’nin Mobil Mutfak Aracı Hizmete Girdi

Turgutlu Belediyesi , vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla saha araçlarına portatif mutfak aletini de dahil etti. Portatif mutfak aleti tanıtım töreni ile hizmete açıldı.

Turgutlu Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Olası afetlerde mağdurların günlük gıda ihtiyaçlarının karşılanması ve kentte çeşitli düzenlemelerde kullanılması amaçlanan portatif mutfak aleti Orta Park’ta düzenlenen törenle tanıtıldı.

“KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ BİZE ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ”

Tanıtım töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın şunları söyledi:

Kahramanmaraş ‘deki deprem bize çok şey öğretti. Eksiklerimizin olduğunu ve acil durumlarda yapmamız gereken işlerin ne kadar değerli olduğunu gördük. Depremin ardından Turgutlu Meclisi’nde bir komisyon oluşturduk. Bu komisyonla öncelikle Turgutlu Belediyesi’nin eksikliği portatif mutfaktı, bunu tespit ettik. Bu nedenle yaptığımız ilk şeylerden biri, aldığımız kararlardan biri yeni bir portatif mutfak yaratmaktı. Bünyemizdeki aleti mutfağa çevirdik. Mutfağımız tam donanımlı olup günlük 3 bin ila 5 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitededir. Portatif mutfak aletimizi sıkıntılı anlarımızda kullanacağız. Onun için ‘Allah kullanmayı nasip etmesin’ diyoruz ama ihtiyaç anında ne kadar hazırlıklı olduğumuzu göstermek istiyoruz. Turgutlu’da ve Türkiye’de ihtiyaç duyulan her yerde kullanılmak üzere yaptığımız portatif mutfağın güzel olmasını diliyorum.”

Günlük 3 bin ila 5 bin kişi kapasiteli Portatif Mutfak Aletinde 650 litre saf su deposu, yaklaşık 400 litre kirli su deposu, otomatik hidrofor, 2 tüpü aynı anda bağlayabilen tüp odası, 170 cm uzunluğunda buzdolabı, dört bölmeli fırın, pişirme alanı, benmari ve servis tezgahı ve saklama alanları.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu