Haber

Trabzon’da Yaralanan 9 Yaşındaki Çocuğun Tedavisi Sürüyor

Trabzon’da sokakta yürürken yorgun kurşunun isabet etmesi sonucu yaralanan 9 yaşındaki erkek çocuğun tedavisi sürüyor.

Ortahisar ilçesi Uğurlu Mahallesi’nde annesinin yanında yürürken omzuna isabet eden kurşunla yaralanan Alperen Yavuz, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde ameliyata alındı.

Yavuz’un çocuk servisinde tedavisi devam eden babası Şener Yavuz, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, faillerin bir an önce bulunmasını istediğini söyledi.

Daha önce de Trabzon’da bu tür olayların yaşandığını hatta hayatını kaybedenlerin olduğunu ifade eden Yavuz, “Bıktık bu tür musibetlerden. Her gün kurşun sesi duyuyoruz, bu kurşun sesi bitsin istiyoruz. .Çocuğumuz burada mı ölmek zorunda.Yetkililerden ricamız bu konuya el atın.Yalvarırım.” söz konusu.

Oğlunun annesinin yanında kanlar içinde kaldığını ve kimsenin kimseye bu acıyı yaşatmaya hakkı olmadığını söyleyen Yavuz, bu olayların son bulması için herkesi duyarlı olmaya davet etti.

Yavuz, polisin bu konuda çok hassas bir şekilde çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Kurşun yukarıdan omzuna girmiş, kaburgasına kamış saplanmış. Çok şükür orada kalma şansımız oldu. Şu an hayati bir tehlikesi yok ölebilirdi yani diğer çocuklarımız da. Artık buna ‘dur’ demeliyiz. Toplum olarak bu konuda biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. “Onlarla baş edebilmek için harekete geçmeliyiz. Umarım adalet tecelli eder.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu