Haber

Suudi Arabistan, İsrail’in Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne düzenlediği baskını kınadı

Suudi Arabistan, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne düzenlediği baskına tepki gösterdi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail güçlerinin Gazze’de Şifa Hastanesi’ne baskın yapmasını ve Ürdün Sahra Hastanesi çevresini bombalamasını şiddetle kınıyoruz.” Söylendi.

Açıklamada, yapılanın uluslararası hukukun açık bir ihlali olduğu belirtilerek, İsrail güçlerinin çocuklara, kadınlara ve sivillere yönelik devam eden ihlallerine karşı uluslararası hesap verme mekanizmalarının harekete geçirilmesi çağrısında bulunuldu.

İsrail, Gazze’nin işgali sırasında Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi

İsrail ordusu dün Gazze’de binlerce hasta ve yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

Baskının ardından İsrail’in tüneller ve mühimmat depoları yerine binada bulduğunu iddia ettiği paslı silahlar ve birkaç kamerayı delil olarak sunması eleştirilere neden oldu.

Hamas, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne düzenlediği baskında gerçekleştirdiği “katliam” konusunda uyarıda bulunarak, sağlık personelinin, yaralıların ve yerinden edilen binlerce Filistinlinin güvenliğinden İsrail, ABD ve uluslararası toplumu sorumlu tuttu. hastane.

İsrail ayrıca Gazze’deki Ürdün Sahra Hastanesi çevresini de bombaladı; Ürdün ordusu, İsrail bombardımanında yaralanan Filistinlilere müdahale ederken hastanede çalışan 7 çalışanın hedef alındığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu