Haber

Sinop’ta Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri Ödüllendirildi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Sinop’ta düzenlenen 100 etkinliğe katkıda bulunan yetkililer ödüllendirildi.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ise teşekkür konuşmasında, “Doğa, Kültür ve Medeniyet Şehri Sinop’umuzda, 100. Yıl Etkinlikleri’ni düzenleyerek Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladık. Cumhuriyetimizin şanına yakışan yıl programlarıdır. Cumhuriyetimizin köklü kökleri bugün de devam etmektedir.” Tarihe ve bilgiye katkıda bulunmak, yüksek bir sorumluluk duygusu ve yüce duygular gerektirir. Sizde bu duyguları ve görev aşkını gördüm. Bu anlamlı süreçte gösterdiğiniz üstün çaba ve çaba, vali olarak beni çok mutlu etti. Cumhuriyetimizin 100. yılı Türk Yüzyılının başlangıcıdır. “100’üncü yılımıza hep birlikte şahit olduk, ikinci yüzyıla adım atmanın mutluluğunu yaşadık, omuz omuza büyük bir gayretle çalışarak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı ile taçlandıracağız” dedi.

Daha sonra ödül töreni başladı. Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Protokol Şefi Hakan Şimşek, Özel Kalem Elif Yazıcıer ve Sinop Valisi Dr. Başarı Belgesi Mustafa Özarslan tarafından takdim edildi. Sinop Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına da Sinop Valisi Dr.Mustafa Özarslan tarafından Başarı Belgesi verildi.

Törene, Sinop İl Jandarma Komutanlığı, Sinop Emniyet Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sinop Sosyal Hizmetler Dayanışma ve Dayanışma Vakfı, Meteoroloji Müdürlüğü, Yedaş, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sinop İl Özel İdaresi, Sinop Kültür ve Turizm Müdürlüğü katıldı. Sinop Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sinop İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına kurum müdürleri tarafından başarı belgeleri takdim edildi. -SİNOP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu