Haber

Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi

Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “İttifak içinde olduğumuz partilerin bazılarında yönetim değişti, yöneticiler değişti. Bazılarında yöneticiler kaldı ama anlayışlar değişti. Ama bir gerçek var ki; Bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmenler var.”

CHP Genel Başkanı Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in parti genel merkezinde açılışını yaptığı Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı. Özel, partililere yaptığı konuşmada 31 Mart seçimlerinin stratejisine ilişkin şunları söyledi: “Ne yaptığımızı doğru anlatacağız, övünmeyi bileceğiz. Umudunu örgütleyeceğiz. Umudun nasıl örgütlendiğini anlatacağız. Geçmiş başarıya dönüştü. Güzel örneklerde çok önemli başarılara imza attık, mesela dayanışma belediyeciliğinde. Başarı yakaladınız. Dirençli şehirlerde çok başarı var.” “Önemli hazırlıklarımız var. Başarılı uygulamalarımız var ama eksiklerimiz var. Bu konuları mutlaka çok doğru bir şekilde anlatacağız” dedi.

‘TÜRKİYE İTTİFAKININ ÖRGÜLENMESİ GEREKLİ’

Özel, daha önce ittifak yaptıkları partilerde yönetimlerin ya da anlayışların değiştiğini belirterek, “Türkiye İttifakı ya da şehirlerin kendi ittifaklarından bahsediliyor. Bir gerçek var, bu şehirleri getirenler var” Bize emanet edilenler değişmedi, ittifak yaptığımız partilerin bazılarında yönetimler, yöneticiler değişti, bazılarında yöneticiler kaldı, ancak anlayışlar değişti, ancak bir anlayış var. Aslında bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmenler var. 14 Mayıs’ta 2/3’ü bizimle oy kullandı, 28 Mayıs’ta ise 2/3’ünden fazlası bizimle oy kullandı. aday, aynı adaylarda birleştik, genç seçmenle, yeni seçmenle bir sorunumuz yok, o zaman ne yapmak lazım, geçen sefer oy veren seçmene ‘iyi ki oy verdim’ dedirtmeliyiz. Bunlar devam etsin’ dedi ve bunun için de bir bütün olarak Türkiye İttifakı oluşturmamız gerekiyor. ‘Buna ihtiyacım var’ dedi.

‘TEKRARIN GÜCÜNDEN FAYDALANMAK GEREKLİ’

‘Türkiye İttifakı kimlerden oluşur, Bursa İttifakı kimlerden oluşur?’ sorusunu soran Özel, kendi sorusuna yanıt olarak siyasi partilerden oluşmadığını kaydederek, “Şehrini seven insanlardan oluşuyor. Dürüst insanlardan oluşuyor. iyi insanlar, cesur insanlar. Şehrini seven, şehrinin değerlerini korumak isteyen insanlardan oluşur. Başarıyı takdir eden insanlardan oluşur. Liyakat ödüllendirenlerden oluşur. Sonuçta, şehrini ve kendilerini sevin, belki bir dahaki sefere başka bir siyasi partiye oy verirler ama bu seçimde kararları şu olmalı: ‘İsraftan yana değil, yolsuzluktan yana değil, tam tersine yanlısı. onu ortadan kaldıranların ve bize hizmet sağlayanların.’ “Herkes bizim bildiğimiz her şeyi biliyor” diyor ve ekliyor: “Tekrarın gücünden yararlanmak gerekiyor. Bıkmadan, pes etmeden tekrarlamak gerekiyor” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e şükranlarını ifade eden Özel, “İyi ki var, iyi ki aramızda. Önümüzdeki 5 yıl Cumhuriyet Halk Partisi’nin bunu göstereceği gün olacak, nasıl olur” dedi. Yetki bize verilirse yaparız, ne kadar örgütlüyüz, ne kadar birlik içindeyiz?” “Olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu