Ekonomi

O proje için kayıt başvurusu

ORDU (İGFA) – Ordu’nun en değerli tarım ürünü olan ve Türkiye’nin ihracatında büyük paya sahip olduğu fındıkta, hasat dönemi öncesi üreticileri en çok düşündüren personel konusu. Sosyal belediyeciliğe büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, üretici ile emekçiyi buluşturan, vatandaşlara istihdam imkanı sunan ‘Fındık Dalı, İşçiye Akıl Ver’ projesi ile üreticilere bu anlamda büyük kolaylıklar sağlıyor.

YEREL İŞÇİ SAYISI 7 BİN 496’YA ULAŞTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında geçen yıl başvuranlar ve son dönemde başvuran üreticilerin de bulunduğu 195 bahçe sahibi başvurdu. Personel olarak başvuru sayısı 7 bin 496’ya ulaştı.

İŞÇİ VE PATRON BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

“Fındık Dalda Aklın Emekçide” projesinden fındık bahçesi sahipleri, fındık hasatçıları ve fındıkçı olmak isteyenler ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Fındık bahçesi sahipleri, çalışanları ve personel olmak isteyenler hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0 (452) 233 40 40 numaralı hattan veya www.uretenordu.com adresinden platform merkezine ulaşarak kayıt yaptırıp talep oluşturabilirler. .

haber-kumru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu