Haber

Muş’taki oto lastikçilerde “kış lastiği” mesaisi

Muş’taki oto lastikçilerde “kış lastiği” mesaisi

MUŞ – Muş’ta 1 Aralık’ta başlayacak olan kış lastiği uygulaması çerçevesinde sürücüler araçlarının lastiklerini değiştirmek için oto lastikçilerde yoğunluk oluşturdu.

Muş’ta havaların soğuması ve meteorolojinin yağış uyarısı yapmasının akabinde oto lastiği satıcılarında yoğunluk yaşanmaya başladı. Türkiye’nin en çok kar yağışı alan illeri arasındaki Muş’ta lastikçilerin yolunu tutan şoförler, yağışlar öncesi araçlarının lastiklerini değiştiriyor. Yoğunluğun oluştuğu oto lastikçiler, yağışlar yaşanmadan şoförlerin bir an önce lastiklerini değiştirmeleri gerektiği ikazında bulundu.

Sürücülere kar yağışı yaşanmadan lastik değişimi ihtarında bulunan lastik ustası Tuncay Avçil, 2022-2023 kış lastiği değişimi döneminin başladığını söyledi. Vatandaşların ağır kar yağışı ve yağmurda mağdur olmamaları için lastik değişiminin kıymetli olduğunu anlatan Avçil, “Şu anda yoğunluğumuz yavaş yavaş başladı. İlla karın yağmasını bekleyelim diye bir şey yok. Zaten kış sezonuna girmiş bulunuyoruz. Doğu Anadolu Bölgesinde ve özellikle Muş ilimizde kış mevsimi erken geliyor. Müşterilerimizin mağduriyet yaşamamaları için erkenden araç lastiklerini değiştirmelerini öneriyoruz” dedi.

Araç lastiklerini değiştiren şoförlerden Serhat Aydoğdu ise “Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte aracımın lastiklerini değiştirmeye geldim. Yarın bir gün kar yağışı yaşanırsa sıkıntı çekmeyelim. Kış lastiği önemli” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu