Haber

Mobil oy sandığı hasta ve engelli vatandaşlara gitti.

Mobil oy sandığı hasta ve engelli vatandaşlara gitti.

KASTAMONU – Kastamonu’da Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gidemeyen yaşlı ve yatalak hastalar ile engelli vatandaşlar için seyyar sandıklar sandık başına gitti. 21 kişinin talep ettiği seyyar sandık, sandık kurulu başkanı ve görevliler tarafından kontrol edildikten sonra oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

Ülkemizde seçmenler saat 08.00 itibariyle sandık başına gitmeye başladı. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için sandığa gidemeyen seçmenin ayağına seyyar sandık gitti. Kastamonu’da bin 654 sandıkta 295 bin 393 seçmen sandık başına gidecek. Yaşlı ve yatalak hastalar ile sandığa gidemeyen engelli vatandaşlar için seyyar sandıklar, seçmenin karşısına çıktı.

Kastamonu’da seyyar sandık talebinde bulunan 21 kişinin ayağına seyyar sandık getirildi. Sadık heyet lideri ve görevlilerinin kimlik kontrolünden sonra oylama işlemi gerçekleştirilir. Kastamonu’nun Kuzeykent Mahallesi, Candaroğulları Mahallesi ve İnönü Mahallesi’nde, sandık görevlilerine eşlik eden Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Hakan Çölez ile seyyar sandık sandığa gidemeyen vatandaşların ayağına götürüldü.

Kastamonu’nun Kuzeykent İlçesi’nde oturan ve rahatsızlığı nedeniyle sandığa gidemeyen Şükrü Atalay, “Allah devletimizden razı olsun. Sandık hizmetini ayağıma o getirdi. Oy verdim. İnşallah olur” dedi. Devletimize ve milletimize hayırlı olsun.Gezici sandık hizmeti çok güzel.Benim bundan daha iyi hizmetim var.Geçen seçimlerde az çok yürüyebiliyordum ama hastalandıktan sonra Bu seçimde sandığa gidemedim. Oy sandığı bana geldi. Sandık geldi, oy verdim, görevimi yaptım. Devletimize ve milletimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

gordes-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu