Haber

Menzil Şeyhi Fırıldak Araçlarla uğurlandı

Menzil cemaati, İstanbul’a gitmek üzere Menzil köyünden ayrılan lideri Abdulbaki Erol’u milyonlarca liralık araç konvoyu ile uğurladı. Bazı araçlarda zirve lambaları ve flaş lambalarının olması dikkat çekti.

Devletle iş birliği yaptığı öne sürülen Menzil cemaatinden Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Menzil köyünden çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Menzil cemaatinin reisi olan ve cemaat mensuplarının “Gavs” olarak tanımladığı Abdulbaki Erol, kısa süre önce Menzil köyünden İstanbul’a döndü. Menzil köyünden ayrılan Erol’u çevredekiler uğurlamak için sokaklara döküldü.

Ayrıca Erol’un konvoyunda milyonlarca lira değerinde araçların bulunduğu, bazı araçlarda pik lambaları ve flaşörlerin bulunduğu görüldü.

İşte o görüntüler ?

Ruhsat töreniyle gündem oldu

Menzil geçtiğimiz haftalarda yine güç gösterisi yapmıştı. Kısa bir süre önce Adıyaman’ın Menzil Cemaati köyünde onay töreni düzenlendi. Menzil’deki Abdulhakim Elhüseyni Medresesi’ndeki molla tasdik töreninde güç gösterisi yapıldı. Törene tarikatın rahibi de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu