Teknoloji

Karar alma sürecini hızlandırmak için yöneticileri kovacak!

The Information’ın haberine göre Snap yeniden yapılanıyor ve “yaklaşık 20 ürün yöneticisi” işten. İşten çıkarmalar, son birkaç aydaki bir dizi ayrılma ve pozisyon değişikliğinin ardından geldi.

KARAR ALMA SÜRECİNİ HIZLANDIRMAK İÇİN YÖNETİCİLERİ İŞTEN ÇIKARMA KARARI

Bir şirket sözcüsü, yayına, işten çıkarmaların şirketin karar alma sürecini hızlandırmak için yapıldığını, alt düzey çalışanlar ile üst düzey yöneticiler arasındaki kişilerin muhtemelen işten çıkarılacağını söyledi. İşten çıkarmalar aynı zamanda şirketin maliyetlerini düşürmeyi ve dolayısıyla kaynaklardan tasarruf etmeyi de amaçlıyor. “temel öncelikler”için kullanabilmeyi amaçlamaktadır.

Kısa süre önce açıklanan üçüncü çeyrek kazanç raporunda şirket, gelirinin iki çeyreklik düşüşün ardından yüzde 5 artarak 1,19 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

Ancak reklamcılık işi şu anda toparlanmadı ve yatırımcılarını, Orta Doğu’daki mevcut durum nedeniyle reklamverenlerin sosyal medya kampanyalarına ara verdikleri konusunda uyardı.

İşgalci İsrail ile HAMAS ARASINDAKİ SAVAŞ REKLAMCILARI DA ETKİLEDİ

Campaign’e göre markalar, İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yanlış bilgi akışı nedeniyle çeşitli sosyal ağlarda reklam faaliyetlerini yavaşlattı.

Ancak bu işten çıkarmalar herhangi bir ürünle doğrudan ilgili değildir ve sonuç olarak hiçbir özellik veya teklif durdurulmamaktadır.

Ayrıca bu rakam, şirketin 1.300 çalışanın işini kaybettiği geçen yıl gerçekleştirdiği işten çıkarmalardan çok daha küçük. O dönemde Snap, yepyeni programlarının çoğunu iptal ederek oyunlarını ve küçük uygulamalarını bakım moduna aldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu