Haber

Kaleciye yapılan müdahale hayatını kurtardı

Osmaniye’de oynanan maçta dili boğazına sıkışan kaleci, maçı yöneten hakemin müdahalesiyle kurtarıldı.

İskenderun, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele ediyor sporile İnegölspor, Osmaniye 7 Ocak Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Maçın 40. dakikasında İskenderunspor kalecisi Emirhan Seçkin, rakibiyle boğuştuktan sonra yere düştü ve dili boğazına sıkıştı.

Yerde hareketsiz kalan Seçkin’e ilk müdahaleyi aracı Onur Bingöl yaptı ve oyuncunun dilini çıkarıp nefes almasına yardımcı oldu.

Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Seçkin, tedavisinin ardından taburcu edildi.

İskenderunspor Mehmet Kurt Tesisleri’nde kulüp doktorları tarafından gözlem altına alınan Seçkin, durumunun iyi olduğunu söyledi.

Maçtan sonra yaşananları hatırlamadığını belirten Seçkin, “Olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum. En son ambulansta gözlerimi açtığımda gördüğüm birkaç şeyi hatırlıyorum. Sanırım Maçın hakemi Onur Bingöl hayatımı kurtardı. Kendisine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Hakan Bolat: “Hakem kardeşimizin ilk müdahalesi sayesinde oldu”

İskenderunspor Kulübü Başkanı Hakan Bolat, olayın ardından kısa bir süre kaygılandıklarını söyledi.

Hakemin kalecilere yaptığı ilk yardımın ders niteliğinde olduğunu kaydeden Bolat, spor müsabakalarında yaşanan olaylara dikkat çekti.

Hakemin anlık refleksle kaleciye müdahale ettiğini belirten Bolat, “Ani müdahalesi sonucunda kalecimizin boğazına sıkışan dili sağlık ekiplerinin gelmesine gerek kalmadan hemen çıkardı.” söz konusu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun sporcu ve hakemlere ilk yardım eğitimi vermesi gerektiğine işaret eden Bolat, “Bugün yaşanan olay bu eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu, sağlık ekibini beklemekten daha güzel şeylerin olması gerektiğini resmi olarak gösterdi. Ben de çok mutluyum. Oyuncumuzun sağlık durumu çok şükür iyi. Ancak “Tamamen bu hakem kardeşimizin ilk müdahalesi sayesinde oldu. Hepimizin bundan çok şey öğrenmesi gerekiyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu