Haber

HÜDA PAR, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdi

Özgür Dava Partisi (HÜDA PAR) Adıyaman İl Müdürlüğü, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Adıyaman Demokrasi Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasında Filistin için dualar edildi. HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Mustafa Yetiş’in yaptığı basın açıklamasına çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Mustafa Yetiş, “Geçen hafta Siyonist rejimin hastane bombalamasının ardından tüm dünyada yaşanan soykırım lanetlendi ve dünya Müslümanları, insanlığı ve vicdanı olan herkes sokaklara döküldü. Ama o günden bu yana katliam ve katliam devam ediyor. soykırım arttı ama etkilerinin dozu azaldı.

Bunun iki nedeni var. Birincisi, Siyonist katliam çetesi, özellikle saatin gece yarısını gösterdiği ve İslam dünyasında herkesin uykuda olduğu bir dönemde Gazze’yi daha yoğun bombalıyor. Bunu son günlerde artan şehit, öldürülen kadın ve çocuk sayısından anlıyoruz. Siyonist çete, tüm İslam alemi ve ümmetle dalga geçerek, “Uyuyin, soykırıma devam ediyoruz” diyor.

İkinci sebep ise bu vahşet ve katliam zamanla yayıldıkça, Allah korusun, Siyonizmin oyunlarından biri olan bu durumu sıradan ve normal görmeye başlıyoruz.

Bu noktada çok dikkatli olmamız, uyanık olmamız ve daima durumu takip etmemiz gerekiyor. Bu vahşeti ve suçu asla kabul etmemiz, normal görmemiz beklenmemelidir.

Bugün Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye karşı yaptığı savaş hatalarına karşı yapılması gerekenleri bir kez daha dile getirmek için toplandık.

Her zaman ve her ortamda söylediğimiz gibi biz Müslümanlar için Kudüs ve Mescid-i Aksa sıradan bir toprak parçası değildir. Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi, Peygamber Efendimiz’in miraca giderken ilk uğradığı yer ve tevhit inancının ilk merkezlerinden biridir.

Bu nedenle Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa davası sıradan bir toprak davası değil, tam tersine bir iman ve iman davasıdır. “Biz Müslümanlar için Mekke, Medine, Kabe ve Mescid-i Nebevi ne kadar kutsalsa Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa da o kadar kutsaldır.” – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu