Haber

Havza Yerel Eylem Grubu’na değerlendirme ziyareti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Lokal Hareket Kümesi (YEG) derneklerine yönelik sürdürülen kıymetlendirme ve araştırma çalışmaları kapsamında bir heyet Havza Lokal Hareket Kümesi (YEG) Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yener Ataseven ile Asistan Hüseyin Danış’tan oluşan grup inceleme ve bilgi alışverişinde bulundu.

Ataseven, Havza YEG’in faaliyetleri, proje uygulamaları, amaçları, yapısı gibi konularda bilgiler aldıktan sonra YEG’lerin fonksiyonlarının ve saha çalışmalarının güzelleştirilmesi ismine yapılacak çalışmalar hakkında YEG Müdürü Özgür Atala ile Havza YEG faydalanıcılarının görüşlerini aldılar.

Ataseven, Türkiye genelinde 49 adet YEG’in bulunduğunu belirterek YEG’lerin daha fonksiyonel hale getirilmesini hedeflediklerini bildirdi.

Havza YEG Müdürü Özgür Atala ise Havza’da YEG’in güçlü bir yapısı olduğunu ve avantajlarını kırsal kalkınmayı desteklemek ismine en uygun halde kullanmakta olduklarını belirtti.

Ziyaretin akabinde Ataseven, Danış ve Havza Belediyesi Lider Yardımcısı Kurt ile Havza YEG Müdürü Özgür Atala ile birlikte Birinci Kıvılcım Bayan Üretim Kooperatifini ziyaret ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu