Haber

Hatay’a yardıma gelip gidenlere ‘hayırlı olsun’ notu

HATAY’ın Samandağ ilçesi çıkışında yardıma gelenlere seslenen ‘Allah sizden razı olsun’ uyarı levhası. Üzerine ‘İyi şanslar’ yazan bir karton asıldı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 2 büyük depremde 41 binden fazla kişi hayatını kaybetti; Birçok yerde büyük yıkım oldu. Arama kurtarma ekipleri ile depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için bölgeye yardım sevk edildi. Hem arama kurtarma hem de yardım için Hatay’a gelen binlerce kişi şehri terk etmeye başladı. Yardıma gelip gidenlere seslenen Samandağ ilçesi çıkışında bulunan refüjdeki uyarı levhasında, ‘Allah sizden razı olsun. Üzerine ‘İyi şanslar’ yazan bir karton asıldı.

‘Bizi bırakmadı’

Depremde çok sıkıntı çektiklerini anlatan Cevdet Sağıltım, “Suudi Arabistan’da 20 yıl çalışıp para biriktirdim, bu evi ben yaptım. 1’i evli 4 çocuğum var. deprem.çok kötü bir depremdi.hayatımda böyle deprem görmedim.8 “çadırda kalıyoruz. Bin kere yardım edenlerden Allah razı olsun. Yardımcı olanlara teşekkür etmek için yazıyı yazdım. Bizi terk etmediler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu