Sağlık

Harran Üniversitesi Diş Hastanesi Artık SGK Kapsamında Hizmet Verecek

Bölgenin ve Şanlıurfa’nın sağlık ihtiyacının karşılanması için çalışmalara başlayan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu şimdi de Sosyal Güvenlik Kurumu ile Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi ile ilgili mutabakat zaptı imzalayarak yeni bir hizmete imza attı.

SGK ile Ankara Harran Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, şahıs hastanesi statüsüne kavuştu.

İmzalanan protokol kapsamında Diş Hekimliği Hastanesi, hizmet kapsamını genişleterek tüm özel ve SGK hastalarına hizmet verebilecek.

Harran Üniversitesi bünyesinde 2015 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi, 2021 yılında Diş Hekimliği Hastanesi olarak 8 anabilim dalı ile ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye başlamıştır.

Yenişehir Yerleşkesinde eğitim ve sağlık hizmeti veren Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Hekimliği, Ortodonti, Çocuk Diş Hekimliği
Endodonti, Periodontoloji, Diş Hastalıkları ve Tedavisi (Restoratif Diş Hekimliği) ve Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi olmak üzere 8 anabilim dalında profesör, doçent ve öğretim görevlileri ile tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi fiziki ve teknik altyapısı ve sağlık standartlarının üzerinde güçlü sağlık ekibi ile hizmet vermektedir. Hastanede cerrahi operasyonlar, ameliyathane ortamında anestezi altında, alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından uygulanan tedavilerle gerçekleştirilir. Hastanede, Şanlıurfa’daki diğer diş hastanelerinde yapılamayan ameliyatlar ileri tıp teknolojileri kullanılarak yapılmakta, hasta memnuniyeti ön planda tutulmakta, sunulan tedavi hizmetlerinden SGK ve özel kapsamındaki tüm hastalar yararlanabilmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu