Haber

GÜNDEM / 17 Kasım 2022

6 Nisan 1920

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Türkmenistan Halk Hakıdası Anıt (Yadigarlık) Kompleksini ziyaret edecek, çelenk koyma merasimine katılacak.

(Aşkabat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis Ticaret Odasını ziyaret edecek, üye iştirak merasiminin akabinde esnaf ziyaretinde bulunacak, STK temsilcileri, muhtarlar, kanaat başkanları toplantısına iştirak edecek.

(Kilis/10.00-13.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Teşebbüsçü İş Bayanları Federasyonunun kahvaltı programına katılacak, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğine ziyarette bulunacak, ESİAD Ekonomik Vizyon Buluşmaları Toplantısı’na iştirak edecek.

(İzmir/11.30-16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin vilayet başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek, ” Türkiye’yi Yarınlara Taşımak” konferansına ve Genişletilmiş Vilayet İstişare Meclisi Toplantısı’na katılacak.

(Eskişehir/11.00-18.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, parti genel merkezinde “81 Vilayet Siyasi ve Hukuksal İşler Liderleri İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı”nın açılış konuşmasını yapacak.

(Ankara/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- TBMM’den

Genel Kurulda, Polis Yüksek Öğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

Plan ve Bütçe Komitesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 yılı bütçesi ele alınacak.

Anayasa ve Adalet Kurulu üyelerinden oluşan Karma Komite, Hazırlık Komitesinin, Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin düşmesini gerektirecek sayıda Genel Heyet toplantılarına katılmadığına yönelik tespitini içeren raporunu görüşecek.

(14.00/10.00/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları 2022-2023 Dönemi Kar ve Buzla Gayret Başlangıcı ve Yol Bakım Araçlarını Hizmete Alım Merasimi’ne katılacak.

(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, eylül ayına ait kısa vadeli dış borç istatistiklerini, haftalık para ve banka istatistiklerini, ekim ayına ait memleketler arası rezervler ve döviz likiditesini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard Casaubon ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/18.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 8. haftasında Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda İspanya’nın Barcelona takımını konuk edecek.

(İstanbul/20.30) (Fotoğraflı)

2- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 5. haftası Sigorta Shop- Aydın Büyükşehir Belediyespor maçıyla tamamlanacak.

(Ankara/19.00) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, manzara, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir halde kullanılamaz. Abonelerimiz de kontrat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, öbür kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Ters davrananlar hakkında hukuksal ve cezai her türlü müracaat hakkımız gizlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu