Haber

Genç KOMEK Yaz Kampları Konyalı Çocukların Gözdesi

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’nda yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendiren 7-14 yaş arası öğrenciler, Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, gezi ve kamp gibi derslerin yanı sıra yaz kamplarına da katılıyor. programlar, spor aktiviteleri, sanat, el becerisi. . Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 18 Ağustos’a kadar sürecek Genç KOMEK Yaz Kampları’nda 12 bin öğrenciyi ağırlayacaklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için her şeyin en iyisini, en iyisini yapmaya devam edeceğiz. geleceğimiz.”

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’nda çeşitli eğitimlere katılan öğrenciler, Kent Ormanı ve Meram Dutlukır’da yaz kamplarına katılarak dolu dolu bir yaz tatili geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Genç KOMEK Yaz Okulu ile her yıl on binlerce öğrencinin gelişimine katkıda bulunarak on binlerce öğrenciyi geleceğe en keyifli şekilde hazırlamaya çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Konya’da öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Önder Altay, “Genç KOMEK Yaz Okulumuz kapsamında 7-14 yaş öğrencilerimiz; Kur’an-ı Kerim, fiyat eğitimi, spor faaliyetleri, gezi ve kamp programları, resim, el sanatları gibi kurslara devam ediyor. Ayrıca Kent Ormanı ve Meram Dutlukır Kamp Alanı’nda kurduğumuz eğlenceli oyun parkurları ile yazın keyfini çıkarıyorlar. Katıldıkları oyunlarda ortak hareket etme, takım ruhu ve işbirliği gibi kavramları daha çok içselleştirirler. Ayrıca ilk yardım ve sağlıklı beslenme parkurunda değerli bilgiler öğrenen çocuklarımız küçük yaşta bilinçlendiriliyor. 18 Ağustos’a kadar sürecek olan Genç KOMEK Yaz Kamplarımızda toplam 12 bin öğrencimizi ağırlayacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her şeyin en güzelini, en güzelini yapmaya devam edeceğiz.”

ÇOCUKLAR EĞLENCE DOLU

Yaz kamplarına katılan öğrenciler de etkinlikler sayesinde çok eğlendiklerini ve arkadaşlarıyla güzel vakit geçirdiklerini ifade ederek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ettiler.

Beyşehir Yolu üzerindeki Kent Ormanı ve Meram Dutlukır Kamp Alanı’nda 18 Ağustos’a kadar sürecek kamplarda; Survivor track, refleks, plinko, çarkıfelek, basketbol atma, tırmanma duvarı, devrilme iğnesi, bocce, langırt, okçuluk, sihirli labirent, yakalama çubuğu, kuyruk yakalama, sandalye kapma, ilk yardım gibi oyunlar oynayarak yazın keyfini çıkaran öğrenciler dinlenme zamanlarında, sağlıklı beslenme. bahislerle ilgili eğitimlere katılarak farkındalık yaratmak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu