Haber

Fatih Erbakan’dan Mescid-i Aksa’ya yapılan baskına tepki

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail Milli Güvenlik Bakanı Ben Gvir’in Yahudi Güvenlik Gücü Partisi’nden Yitzhak Wasserlauf ile birlikte Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına tepki gösterdi.

Refah Partisi Genel Lideri ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, İsrail Milli Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ve yüzlerce fanatik Yahudi yerleşimcinin işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya polis kontrolünde düzenlediği baskına tepki gösterdi. Erbakan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın adı ‘Tisha Be Av’, İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Ben Gvir’in Yahudi Güvenlik Gücü Partisi Yitzhak Wasserlauf ve İsrail polisinin kontrolünde her yıl mabedin yıkılışını anmak için düzenleniyor. Ben Gvir’in bu baskının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail halkının geri dönüp egemenliğini göstermesi için en önemli mekan burası” ifadesini kullanması kabul edilemez. Milli Güvenlik Bakanı Ben Gvir, koalisyon hükümetinin tartışmalı ‘yargı reformu’ kapsamındaki yasa tasarılarından birini geçirmesinin ardından işgal altındaki topraklarda, bu adımın koalisyon hükümetinin dikkatleri karşı tarafa çekme ve ‘yalanları unutma’ stratejisi olduğunu söyledi. Yargı reformu kanunu.Mübarek yerlere yönelik baskın ve saldırı hareketlerinin durdurulması ve bu mabetlerin uluslararası hukuk çerçevesinde korunması konusunda başta Müslüman ülkelerin yöneticileri olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşların harekete geçmesi ve acilen karar alması gerektiği açıktır. ” – ANKARA

haber-civril.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu