Haber

Erzurum Valisi Dilencilerle Mücadelede Kararlı

Erzurum’da son dönemde artan dilenci sayısına ilişkin sosyal medya hesaplarından vatandaşların tepkisine kayıtsız kalmayan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, “Gerekeni yapacağız” cevabını uygulamadı.

Vali Mustafa Çiftçi’nin “Gerekeni yapacağız” paylaşımının ardından polis grupları harekete geçti. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulamalarda:

“İlimiz Yakutiye, Palandöken ve Aziziye İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından halkın yoğun olarak yaşadığı yerlerde dilencilere yönelik 08.09.2023 tarihinde yapılan uygulamada 42’si yabancı uyruklu toplam 63 kişi, işlem yapıldı ve 5 bin 185 lira ödendi. “Mallarına el konularak kamuya devredildi.”

Vatandaş ne paylaştı?

Toplu alanlarda sürekli dilencilerle karşılaşmaktan rahatsız olan vatandaşlar, sorunu sosyal medyaya taşıdı. Vali Mustafa Çiftçi etiketli paylaşımlarda, “Camiden çıkıyorsunuz, karşınızda bir dilenci var. Sokakta yürüyorsunuz, karşınızda bir dilenci var. Kafeden çıkıyorsunuz,” ifadesini kullandı. Karşınızda bir dilenci var. Sayın yetkililer, artık buna son verilmesi gerekiyor.” – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu