Ekonomi

EBRD Başkan Yardımcısı Rigterink 12 Mart’ta Türkiye’yi ziyaret edecek

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Jürgen Rigterink’in 12 Mart’ta Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandı.

Bankadan yapılan açıklamada, EBRD Başkan Yardımcısı Rigterink’in 12 Mart’ta Türkiye’ye dört günlük bir ziyaret gerçekleştirerek İstanbul ve Ankara’da devlet yetkilileri ve özel şube temsilcileriyle görüşeceği bildirildi.

Rigterink’in ziyaret kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüşmeyi planladığı kaydedildi.

“EBRD, depremden etkilenen bölgelere 1,5 milyar avroya kadar yatırım yapacak”

EBRD Başkan Yardımcısı Ringterink, “Türkiye, EBRD için çok önemli bir ülke. Yıkıcı can ve geçim kaynaklarının yanı sıra, afetin benzeri görülmemiş bir ekonomik maliyeti var. Bu, sağlam ve anlamlı bir destek gerektiriyor. Bu nedenle EBRD, önümüzdeki iki yıl için ileri.” Türkiye’nin güneydoğu bölgesinde Türkiye’de 1,5 milyar avroya kadar yatırım yapmayı planlıyor. sözlerini kullandı.

Rigterink, “Bunu altyapı yatırımları ve özel sektör desteği gibi alanları içerecek şekilde genişletmek için çalışıyoruz” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Bankanın Türkiye’deki yatırımlarını sürdürme taahhüdünü bir kez daha vurgulayan Rigterink, “EBRD olarak, ülkenin toparlanma ve yeniden yapılanma çabalarında etkin, uzun vadeli destek sağlamaya kararlıyız.” ifadesini kullandı.

EBRD, 2009’dan bu yana Türkiye’ye yaklaşık 17 milyar avro yatırım yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu