Haber

Diyarbakır anneleri çocuklarını istiyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önüne oturma eylemi yapan Diyarbakırlı anneler kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 1302. gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden annelerden Aydan Arslan, 8 yıldır çocuğuna hasret kaldığını söyledi.

Oğlu için sonuna kadar mücadele edeceğini belirten Arslan, “Aysun lütfen dön, bu ramazan sensiz geçmeyecek. Gel kapım sana sonuna kadar açık. Seni çok özledim. burnumda sigara içiyorsun.” söz konusu.

Oğlu Ramazan için harekete geçen anne Mevlüde Üçdağ da çocuğuna kavuşana kadar HDP il binasından ayrılmayacağını belirtti.

9 yıldır oğlundan haber alamadığını anlatan Üçdağ, “Başımı yastığa koyduğumda hep seni düşünüyorum oğlum. Sana düşen orası değil. Ne yaparsan yap teslim ol, bitsin bu hasret. gözyaşların dindir.” dedi.

Baba Yusuf Erdinç ise 8 yıldır birlikte kaldığı oğlu Mikail’e kavuşmak ümidiyle eyleme devam ettiğini söyledi.

Erdinç, oğlunun üniversitede okurken aldatıldığını belirterek, “Oğlum sen gelene kadar buradan çıkmam. Sensiz bu çadırdan çıkmam.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu