Haber

DEVA Partisi 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarıyla giriyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi logomuzla, kendi ismimizle giriyoruz. Seçim günü Türkiye’nin her köşesindeki vatandaşlarımız oy pusulalarını aldıklarında görecekler ki; Orada DEVA Partisi var.” söz konusu.

Bursa Akademik Odalar Birliği Kampüsü’nde partililerle bir araya gelen Babacan, toplantıda yaptığı konuşmada, alışılagelmiş muhalefet partilerinden olmadıklarını, söz kavgalarıyla vatandaşları kutuplaştırmaktan, oyalamaktan uzak durduklarını söyledi.

Güçlü ve özgür bir Türkiye için gece gündüz çalışacaklarını belirten Babacan, şöyle devam etti:

“İlk aday tanıtım toplantımızda da söyledik, yine söylüyoruz. Ne dedik? ‘Size kalmış’ dedik. Ne dedik? ‘Bir araya gelin, gitmiyoruz’ dedik. ‘ Ne dedik, ‘Bu durumdan çıkmak bizim elimizde’ dedik. Şimdi şehir şehir, ilçe ilçe geziyorum ve tekrar söylüyorum; endişelenmenize, endişelenmenize gerek yok. Çünkü arkadaşlar bir şeyin daha farkındayım. Çalışırsak, çabalarsak, devam edersek. halka umut olmak için, bütün bu günler geçecek, bunun farkındayım, şimdi DEVA Partisi var, hükümetin yanlış politikalarını, eksikliklerini açıkça dile getiriyor, bir de çözüm önerileri sunan DEVA Partisi var. “

Babacan, 2 Ocak’tan bu yana Türkiye’nin 7 bölgesinde seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Toplumun her kesiminden insanı dinlediklerini belirten Babacan, “Emekliler, memurlar, işçiler kiralarını rahatça ödeyene kadar buradayız. Gençler hayal ettikleri hayata ulaşana kadar buradayız. Fikirlerin özgürleştiği günler. Sınırın karşı tarafındaki askeri üslerde soğukta görev yapan askerlerimiz sağ salim evlerine, ailelerinin yanına dönene kadar.” O söyleyene kadar buradayız.

Babacan, Türkiye’nin ilk uzay görevinin başlangıcını beş kişiyle canlı yayında takip ettiklerini anlattı.

Alper Gezeravcı’nın bir hayalini gerçekleştirdiğini hatırlatan Babacan, “Türkiye’nin uzaya gönderdiği ilk insan oldu. ‘Büyüyünce astronot olacağım’ diyen çocuklardan biri hayaline kavuştu. Ne mutlu bize. Herkese. gençlerin daha fazla hayal kurmasına ve çocukların ufkunu genişletmesine yardımcı olmak için daha fazla tuğla koyan.” “Teşekkür ederim. Ama bu bize yetmemeli. Ülkemiz her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor.” Bu kelimeyi kullandı.

Konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine Zeki Kahraman’ı aday göstereceklerini belirten Babacan, ayrıca İnegöl, Mudanya, Karacabey, Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinin belediye başkan adaylarını da açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu