Haber

CUMHURİYETİ HAVADAN KUTLADILAR

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen etkinlikte şehit yakınları ve gaziler, pilotlar eşliğinde Türk bayrağıyla paraşütle atlayış yaptı. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Sosyal Hizmet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte 4 gazi ve bir şehit yakını paraşüt pilotları eşliğinde çift uçuş yaptı. 700 metrelik Yassı Tepesi’nden başlayan atlayış Kleopatra Plajı’nda sona erdi.

‘BU DÜZENLEMEYİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ’

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş ise etkinlikten duyduğu gururu dile getirdi. Güngörmüş, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Havacılık Spor Kulübü ve Alanya Sosyal Hizmetler Bölge Müdürlüğü ile birlikte yamaç paraşütü etkinliği düzenledik. Bu yamaç paraşütü organizasyonuna şehit yakınlarımız ve gazilerimiz katıldı. Bugün onlarla birlikte bu etkinliği keyifli bir şekilde düzenlemekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘CUMHURİYET COŞKUSUNU HAVADA KUTLAMAK İSTEDİK’

Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, Cumhuriyet coşkusunu havada kutlamak istediklerini belirterek, “Biz de şehit yakınlarımız ve gazilerimizle birlikte Cumhuriyet coşkusunu havada kutlamak istedik. “Emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘200. HER YIL COŞKUYLA KUTLANACAK’

Alanya Havacılık Spor Kulübü Öğretim Görevlisi Ergun Ulu, etkinliğin kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, şehit yakınları ve gazileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Ulu, şunları söyledi:

Bu etkinliğe katılan tüm pilot arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu etkinlikle burada bulunmaktan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Gelecek nesillerin Cumhuriyetimizin 200. yılını coşkuyla kutlayacağını ümit ediyorum. Şehit yakınlarını ve gazilerimizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ölenlerimize ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.

‘İLK DEFA PARAŞÜT UÇUŞUNU DENEYİMLEDİM’

Etkinliğe katılan Güneydoğu gazisi Enbiya Büyükhan, bu deneyimin kendisi için keyifli bir aktivite olduğunu belirtti. Büyükhan, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Paraşütle uçuş olarak ilk deneyimdi. Benim için çok keyifli bir aktiviteydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu