Ekonomi

Citi, meme hisse senedi fiyatlarındaki hızlı artışın ortasında kısa faiz verilerini gözden geçiriyor

Pazartesi günü meme hisselerinde artış yaşanırken, Citi analistleri kısa faiz verilerini inceledi.

Banka, alım satım için mevcut hisselere kıyasla en büyük kısa faiz oranına sahip ilk 5 perakende şirketini belirledi: Petco Health and Wellness (WOOF), Chewy (CHWY), RH (RH), Floor & Decor Holdings (FND) ve Boot Barn Holdings (BOOT). Petco Health and Wellness Ocak ayında yedinci sıradayken Mayıs ayında birinci sıraya yükseldi.

Citi ayrıca, hardlines perakende sektörü için ortalama kısa faizin işlem için mevcut hisselerin %8,8’i olduğunu gözlemledi.

Banka ayrıca, kapsadıkları on beş perakende şirketinden dokuzunun kısa faiz oranlarının beş yıllık ortalamalarını aştığına ve izledikleri şirketler arasında genel ortalamanın 1,2 kat olduğuna dikkat çekti.

Citi, “Geçmiş verilerine kıyasla en yüksek açık pozisyona sahip beş şirket Floor & Decor Holdings, Best Buy (BBY), Valvoline (VVV), Tractor Supply (TSCO) ve Petco Health and Wellness’tır,” diyor. “Buna karşılık, geçmiş verilerine kıyasla en düşük kısa faize sahip beş şirket Soho House & Co (SHCO), RH, Lowe’s Companies (LOW), Williams-Sonoma (WSM) ve Chewy’dir.”

“Mevcut verileri Ocak ayı ile karşılaştırdığımızda, Tractor Supply, Boot Barn Holdings ve Advance Auto Parts (AAP) için kısa faizin azaldığını, AutoZone (NYSE:AZO) için ise arttığını görüyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu