Haber

CHP’li Öztrak: Dijital platform nefret suçuna ortak oluyor

CHP’li Öztrak: Dijital platform nefret suçuna ortak oluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmaması kararıyla ilgili olarak, “Söz konusu karar, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı işlenen nefret suçuna dijital ortamın da ortak olduğu anlamına gelmektedir. ülkemizin ve partimizin kurucusu.”

CHP Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Atatürk’ü konu alan dizi filmlerin yayınlanacağı dijital platformun yayınlanmama kararıyla ilgili olarak Öztrak, “Dün bu platformun yöneticileri dizinin sadece televizyonlarda ve sinemalarda gösterilmesine karar verildiğini açıkladılar. Ülkemizde de bu projeye karşı lobi faaliyetleri yürüttüğü bilinen Amerika Ermeni Ulusal Komitesi tarafından uygunsuz söylemler kullanılarak baskı altına alındığı iddiaları mevcuttur.Bu örgütün ABD’de Ermenileri temsil etmediğini de biliyoruz. ne Avrupa ne de Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşları Söz konusu karar, dijital platformun, ulu önderimiz, ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı işlenen nefret suçuna ortak olmak anlamına gelmektedir. Bunu en şiddetli şekilde kınıyoruz ama bu işin asıl sorumlusu olan Dışişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmemesine hayret ediyoruz. Karar bu şekilde uygulanacaksa şimdiden duyuralım; teşkilatımızı, üyelerimizi ve tüm milleti bu platformu boykot etmeye ve platformdaki üyeliklerini sonlandırmaya davet edeceğiz.”

‘HEDEF TUTMAK ZOR’

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon oranlarına değinen Öztrak, “Türkiye 2023 yılında tüketici enflasyonunda dünyada 6. sırada yer alıyor. Enflasyonun gelecekteki seyrini gösteren çekirdek enflasyon rakamlarındaki yıllık artış ise yüzde 60’a dayanıyor. Üretici enflasyonu bu ay yüzde 8’e ulaştı.Bütün bunlar Merkez Bankası’nın yılsonu için açıkladığı yüzde 58’lik enflasyon hedefine bile ulaşılmasının zor olduğunu gösteriyor.Enflasyon dar gelirlilerin ve dar gelirlilerin en önemli harcaması olan gıdada. Sabit gelirliler, 35 aydır sürekli artıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu