Haber

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi futbolcularının kutlamasına bayrakla engel oldu

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde finale yükselen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi basketbolcuları, kazandıkları yarı final karşılaşmasının ardından Türk bayrağını dalgalandırarak sevinmek istedi. Bu sırada bir güvenlik görevlisi basketbolcuların elinden bayrağı aldı.

Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen FIBA ​​Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, ev sahibi ZVVZ USK Prag’ı 78-58 yenerek finale yükseldi.

Takımı desteklemek için Çekya’da bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, mutlu basketbolcuların maç sonrası Türk bayrağını dalgalandırmasına izin verilmediği görüntüleri Twitter hesabından paylaştı.

Özyiğit, “Şanlı Türk bayrağımızı sahaya götürmediler ama ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin kahraman yıldızları formalarındaki Türk bayrağıyla bizleri gururlandırdı. Sizlerle gurur duyuyorum kızlar.”

Videoda basketbolcular sevinirken bir taraftar Türk bayrağını tutuyor. Bir subay adam olmak isterken basketbolcular bayrağı alarak sevinmeye devam ediyor. Bu sırada başka bir görevli oyuncuların ellerinden bayrağı alır.

Yetkililere tepki gösteren basketbolcular formalarında Türk bayrağını gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu