Haber

Can Tanrıyar kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Can Tanrıyar Neden Gözaltına Alındı?

Ünlü televizyoncu Can Tanrıyar da son dönemde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Bir dönem Petek Dinçöz ile aşk yaşayan Tanrıyar, derginin tanınan isimlerinden biri. Televole gibi birçok programa imza atan ünlü televizyoncu, Uçankuş haber sitesi ve Uçankuş TV’nin de sahibidir. Geçtiğimiz günlerde Uğur Dündar, Can Tanrıyar’ın gözaltına alındığını açıklamıştı. Birçok kişi ünlü ismin neden gözaltına alındığını merak ediyor.

Peki Can Tanrıyar kimdir, kaç yaşındadır? Can Tanrıyar neden gözaltına alındı? Detaylar burada…

Can Tanrıyar kimdir?

Can Tanrıyar 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Annesinin adı Melahat, babasının adı Mustafa’dır. Alevi bir ailenin oğlu olan Tanrıyar, 15 yaşında babasının işlettiği saunada çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken ud ve hentbolla ilgilendi.

Can Tanrıyar’ın Kariyeri

Üniversite eğitiminin ardından Milliyet gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Burada haftanın belirli günlerinde hentbol panorama yazıları yazdı. Askerden ayrıldıktan sonra Fenerbahçe’de muhabir olarak çalıştı. Tan, Güneş, Sabah gibi birçok gazetenin spor bölümünde çalıştı.

Milyonları ekranlara kilitleyen Televole programının yapımcılığını üstlendi. Ardından Uçankuş adlı programı yaptı.

Can Tanrıyar Evli mi Çocuklu mu?

Can Tanrıyar, 1988 yılında Şafak Demircioğlu ile evlendi. Bu evlilikten Oğulcan ve Anılcan adında iki oğlu oldu. Şafak Demiroğlu 2004 yılında vefat etti. 2008 yılında uzun süredir birlikte olduğu Petek Dinçöz ile dünyaevine girdi. Ancak çift 2010 yılında boşandı.

Can Tanrıyar, 2020 yılında Tamar Öner ile evlendi. Çiftin bir çocuğu var.

Can Tanrıyar Neden Gözaltına Alındı?

Ünlü televizyoncu Can Tanrıyar, 26 Nisan Çarşamba günü İstanbul Emniyet Teşkilat Şube ekiplerince gözaltına alındı. Youtube’da siyasi görüntüler paylaşan Muhammed Yakut’a Tanrıyar’ın bilgi, belge ve fotoğrafları aktardığı iddia edildi.

Can Tanrıyar ve Muhammed Yakut’un görüntü paylaşım sürecinde birlikte hareket etmesi ise tezlerin ortasında yer alıyor. Ayrıca Tanrıyar ve Yakut’un bir başka müşteki hakkında “yağmaya teşebbüs” eylemi yaptıklarına dair görüş ve eylem birliği içerisinde tespitleri kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu