Haber

Bülent Arınç’ın ‘Çakıcı’ sözleri MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi çileden çıkardı

AK Parti’nin kurucularından Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, DW Türkçe’ye verdiği röportajda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem daha seçilmek üzere olduğunu belirten Arınç, Alaattin Çakıcı aracılığıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye atıfta bulundu.

“BU FOTOĞRAFLARA BAKARAK KARAR VERMEYİN”

Arınç, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aranızdaki buzlar eridi mi?” sorusuna, “1978’den beri Tayyip Bey’in gerçek meslektaşıyım. Biz ülkü için omuz omuza çalıştık. Allah rızası için siyaset yaptık. Milletimizin önünü açmaya çalıştık. dostluğumuzda her zaman hoş şeyler vardır.Evet beni çok kıran ve üzen bir konuşma yaptı.Ama birbirimizi her zaman affedebiliriz.Biz yolu ve usulü bilen insanlarız.Arkadaşlığımıza bakarak yargılamayın. mafya başkanı veya suç örgütü lideri olanların fotoğrafları.Dava dediğimiz şeyin gerçeği kardeşçe bugünlere geldiğimizdir.Bilerek ve isteyerek uyguladık.”

KABİNE TEKRAR GİRMEK İSTER MİSİNİZ?

Kabineye tekrar girmek isteyip istemediğinin sorulması üzerine Arınç, “Kabine girmeyi falan düşünmüyorum. Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Yapılması gereken görevler var. bir unvan bile beklemeden bu görevleri yapmak. Sadece benim yapabileceğim şeyler var. Yapmam gereken şeyler.” Bana bir görev emanet ederlerse onlar için bir görev vardır” dedi.

haberyayladere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu