Haber

Anıtkabir’de 19 Mayıs töreni düzenlendi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Sporbayram için türbe Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nda Anıtkabir Özel Defteri’ne; “Çanakkale muharebelerinde yankılanan hürriyet ateşi, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan bir avuç askerin gücüyle perçinlendi ve güçlendi. Asırlık yoluna devam eden ülkemiz- Yaşlı çınar bugün Türk Yüzyılının eşiğindedir. Türkiye’nin en büyük gücü ve teminatı hiç şüphesiz parlak gençleridir” dedi.

Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, deftere şunları kaydetti:

“Sevgili Atatürk, 104 yıl önce işgal edilen vatanı savunmak için Samsun’a çıkışınız, ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası olmuştur. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan bir avuç asker… Asırlık bir çınar olarak yoluna devam eden ülkemiz, Türk Asrının eşiğindedir.Şüphesiz Türkiye’nin en büyük gücü ve teminatı; parlak gençleri.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin her alanda kendilerini geliştirmeleri, üstün donanıma ve başarıya ulaşmaları için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. İmkanı ve potansiyeli olan bir gençliğin, ülkesinin ve kendisinin geleceğini güçlü bir şekilde inşa edeceğini biliyoruz.

Belirtmiş olduğunuz muasır medeniyet hedefimiz doğrultusunda her alanda olduğu gibi sporda da uluslararası yarışmalarda birçok başarıya imza attık. Cumhuriyetimizin 100. yılında sporcularımızın üstün gayretleriyle elde edilen bu başarılar, yüzyılın felaketini yaşayan milletimiz için büyük bir umut kaynağıdır.

Bu duygularla aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Sizleri ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhun şad olsun.”

Kaynak: ANKA / Yeni

harran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu