Haber

Ana Şehrin ilham veren kadınları buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ana Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında İlham Veren Kadınlar programı düzenlendi. Kadınlar, Kent Ana programıyla hayata yeniden merhaba dediklerini anlatarak, program kapsamında deneyimlerini paylaştılar. Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Nurettin Okudan, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“ANA ŞEHİR PROJESİ SİZİ MUTLU ETMEK İÇİN VAR”

Programda konuşan Önder Büyükakın, “Arkadaşlarımız bu programları düzenlerken Ana Şehir diyerek büyük bir hedefe doğru ilerlediler. “Gerçek hikaye şu ki bu şehirdeki insanlar mutlu” dedi. Önder Büyükakın, “Belediye başkanı ve belediye çalışanlarının şu soruyu sorması lazım; ‘Biz neden varız, belediye neden var?’ Birçok şey söyleyebilirsin. Ama belediye aslında insanları mutlu etmek için var. Sonra oturup düşünecek ve cevabı bulacaktır. “Ana Şehir projesi sizi mutlu etmek için tasarlanmış bir projedir” dedi.

 

“KENDİNLE SAVAŞMAK BÜYÜK BİR SINAVDIR”

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün sunduğu hizmetleri değerlendiren Önder Büyükakın, “Ana Şehre gelerek hem zihinsel hem de fiziksel zindeliğe kavuşan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sağlıklarına kavuştular. Belki kullandıkları uyuşturuculardan kurtulmuşlardır. Büyük bir sınav kişinin kendi kendisiyle mücadelesidir. “Aldığınızdan daha fazla kalori yakmak büyük bir disiplin gerektirir” dedi.

 

“KADIN MUTLU OLURSA TOPLUM MUTLU OLUR”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Kadınlara yönelik hizmetleri ilçemize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kadınlarımız hayatın öznesidir, hayatın anlamıdır. En azından ne yaparsak yapalım. Kocaelili kadınların çok şanslı olduğunu düşünüyorum. “Çünkü kadına çok önem veren bir büyükşehir belediye başkanımız var” dedi. Söğüt, “Kadınlarımızın her alanda aktif olmasını istiyoruz. Kadın mutlu olursa şehir mutlu olur, toplum da mutlu olur. Kadınlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ana Şehir projesi her alana dokunuyor. Bundan çocuklarımız da faydalanıyor. “Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

HAYATA YENİDEN MERHABA

Kahramanmaraş depreminin ardından Kocaeli’ye yerleşen Cumhur Üzer, konuşmasında, “Eşimi ve oğlumu Adana’da kaybettim. Her şey bir gecede ortadan kayboldu. Daha sonra küçük oğlumla birlikte Kocaeli’ye geldik. İlk 6 ayımız çok zordu. Bu süreçte psikolojik destek aldık. Anne şehir merkezini duydum. Ve oğlumla hayata yeniden merhaba dedik. “Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İLAÇLARA VE HASTALIKLARA VEDA

Mother Kent Sağlıklı Yaşam Programı Obeziteyle Mücadele Projesi’ne katılan Aynur Pak, projeyi halen aktif olarak sürdürdüğünü söyledi. Projeyle 4 ayda 20 kilo verdiğini belirten Pak, burada aldığı takviyelerle ruhsal sorunlarını aştığını ve ilaçları bıraktığını söyledi. Mehtap Tohumcu, verdiği kilolarla hayata farklı baktığını vurguladı. Obeziteyle Mücadele Projesi’nin toplumsallaşmasına da katkı sağladığını belirten Tohumcu, çevresindeki bireylere ilham kaynağı olduğunu belirtti. Hanife Keskin ise 7 ayda 25 kilo verdiğini, kullandığı ilaçları bıraktığını ve başta ailesi olmak üzere yakınlarına rehberlik yaptığını belirtti. Emel Altınkaynak, proje sayesinde ilaçları bırakarak birçok hastalığına veda ettiğini de vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu