Haber

AK Parti Kulis: Af İsteyen 2 Bakan Kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde tüm bakanların milletvekili adayı olacağını açıkladı. Ancak AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’dan af diledi. ‘ Erdoğan’dan.

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımladığı köşe yazısında AK Parti’nin kulislerinde konuşulan sözlere yer verdi.

Güreşçi, özellikle pandemi döneminde kabinenin en önde gelen bakanı olan Fahrettin Koca’nın siyaset sahnesinden çekilmek istediğini ifade etti.

“Sağlık Bakanı Koca’nın ya Adıyaman’dan ya da Hatay’dan olacağı, AKP’nin adayı olacağı iddiası var. Ne, doğru değil mi?”

“Kaynağım diyor ki ‘Önce şunu bir düşünmelisin… 2024’te yerel seçimler var ve birileri ince hesapların peşinde. Bu yüzden Koca’nın adını özellikle Anadolu’da kullanıyorlar ve akıllarında onları İstanbul’dan uzak tutuyorlar. Hatta Çevre Bakanı Murat Kurum’un İstanbul’dan aday olacağı iddiası da bu nedenle sızdırılıyor. Çünkü Kurumun gözü İBB’de” dedi.

“Aslında Fahrettin Koca siyasetten bıktı. Hatta kısa bir süre önce cumhurbaşkanı ile gizli bir görüşme yaptı.”

“Fahrettin Koca, 2023 listelerinde yer almak istemediğini söyledi ve af diledi. Erdoğan’ın tam olarak nasıl tepki verdiğini bilmiyorum. Duydum ama seni yanıltmak istemem.”

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da siyasetten çekilmek istediği biliniyor. Ama unutmayın ki hem Koca hem de Ersoy için son söz sizin reisiniz olacaktır.”

Barış Pehlivan’ın köşe yazısını okumak için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu