Haber

Ahmet Davutoğlu’ndan üç partiye çağrı

CHP listelerinden 10 milletvekilini Meclis’e gönderen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayına Millet İttifakı’nın diğer bileşenlerinden üç partiyi davet etti.

Karar TV’de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. Davutoğlu’nun açıklaması şöyle: “AK Parti’den rahatsız olanlar MHP’ye kayıyor ve toplamda denge bulmaya çalışıyorlar… Tabii ‘Milli İttifak bunları neden çıkaramadı’ sorusu bir muamma. Doğru soru 2 sene önce gördüm bu konuyu 6. Masayı kurmadan önce arkadaşlarıma ‘gelin orada ortak paydada buluşalım’ dedim. ‘AK Parti’ye oy vermeye alışmış kitlelerin bir anda Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermesi mümkün değil’ dedim. Ben ısrar ettim. Bunu kamuoyunda herkes biliyor. Bazı şeylerin fırtına gibi geldiğini görüyorsunuz ama güç buna engel olmaya yetmiyor.”

Davutoğlu, şimdi tekrar çağrısını yaptığını belirterek, “Özellikle bu üç partinin yetkililerine. Meclis’te yeni bir tablo ortaya çıktı, birlikte grup kurmak şart. üç parti, hatta Demokrat Parti.”

‘FORMÜLLER ÇOK RAHAT’

Davutoğlu, “Birlikte nasıl çalışacağız?” sorusu üzerine: “Formüller bulundu. Çalıştık. Ben de çalışmadığım bir şeyi gündeme getirmem. Çok kolay formülleri var. Yeter ki insan tecrübelerinden biraz ders alsın. Evet. Yani evet. . Orada da seçmeni suçlayamayız, alışık olmadığı bir yere gidip vuramaz.” Bu kadar. Ben de bunu söyledim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu