Haber

5 puan geride olan Kılıçdaroğlu: Bunun bir oldubitti olmasına izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için oy verme süreci Türkiye genelinde saat 17.00’deki prestij ile tamamlandı ve oy sayım işlemi başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÜYÜK FARKLA LİDER

00:36 prestiji ile Recep Tayyip Erdoğan %49,59, Kemal Kılıçdaroğlu %44,67, Sinan Ogan %5,28 ve Muharrem İnce %0,45’e ulaştı.

Son sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük farkla liderliği muhalefeti derinden sarstı.

Erdoğan’ın 5 puan gerisinde bulunan yediler tablosunun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

KILIÇDAROĞLU PANİKLİ

Oldukça demoralize görünüyor Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Sürekli itirazlarla sistemi bloke ediyorlar. Mesela Ankara’da 300, İstanbul’da 783 sandıkta ısrarlı itirazlar var. İtiraz edilen 6 sandık var, itiraz edilen 11 sandık var. Engellediğiniz Türkiye’nin iradesidir. .İtirazlarla olacakların önüne geçemezsiniz!Bu işin oldu bittiye dönmesine izin vermeyeceğiz.Algı yönetimiyle uğraşmayı bırakın bu iş ciddi.Oylar gelsin bir an önce sonuç belli olur.Ülke Artık belirsizliğe tahammülü yok.Milletin iradesinden korkmayın.YSK’yı sorumluluğa davet ediyorum.Sizin ıslak imzalı tutanaklarınız var.Tekrar ediyorum bu milletin iradesini engellemeyin.

Sahadaki demokrasi emekçilerine de sesleniyorum: Sandıkları ve seçim kurullarını asla terk etmeyin. Her bir oy sayılana kadar buradayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu